Złota Kamienica


Trudno wyobrazić sobie miasto Słupsk bez znakomitego zabytku niegdyś słynnego Domu Towarowego który jest zlokalizowany w samym sercu Starego Miasta, naprzeciwko Ratusza, przy Placu Zwycięstwa 11. Budynek został zaprojektowany przez słynnego Architekta Eduarda Kocha.

Architektura posiada elementy klasycyzmu nadające budynkowi charakter. Elewacja frontowa została ozdobiona liśćmi akantowymi i pilastrami jońskimi. Budynek ukończono pod koniec 1911 roku. Za czasów świetności z początku XX wieku było to najnowocześniejsze i najbardziej luksusowe centrum handlowe na Pomorzu firmy Gustava Zeecka.

Budynek jest dziś jedynym zabytkiem w Słupsku ze złoconą fasadą i wielką atrakcją turystyczną, w której znajduje się najstarsza w Europie, wciąż działająca, blisko stuletnia drewniana winda.

Aktualnie budynek został odrestaurowany i wyremontowany w 2011 roku. Wyremontowano wspaniały dach masardowy, który nadaje charakter budynkowi. Odrestaurowano ozdobne sztukaterie budynku ,które zostały pozłocone 24 karatowym złotem i dlatego budynek został nazwany ZŁOTĄ KAMIENICĄ. Elewacja otrzymała nowe tynki, kolory i zabytkowe złocone gzymsy.

W budynku działają obecnie instytucje finansowe. Budynek jest chroniony i monitorowany w systemie całodobowym. W budynku na piętrach będą dodatkowo znajdować się powierzchnie usługowo-biurowe od 25 do 500 m2, w ciekawie i funkcjonalnie zaprojektowanych wnętrzach. Pomieszczenia mają zróżnicowaną aranżację. Występują powierzchnie typu open-space jak również kondygnacje w całości podzielone na mniejsze pokoje biurowe.

Istnieje możliwość indywidualnego dostosowania układu pomieszczeń.

Zapraszamy zainteresowane osoby, firmy do kontaktu z nami w celu najmu powierzchni biurowych i usługowych.

Zapraszamy na stronę internetową: www.zlotakamienica.plLokalizacja

Kontakt

Inter Royal S.A.
Plac Zwycięstwa 11
76-200 Słupsk


tel. +48 602 482 602

tel. +48 606 277 177

e-mail: info@interroyal.pl